Sızdırmaz Kaplar, PVC

Plastik Gıda Kabı Üretimi

Plastik Üreticisi - Sızdırmaz Gıda Kabı Toptan Satış ve Üretim - Serpet Plastik

Plastik Gıda Kabı Üreticisi

Birçok ham plastik malzeme, değişken sıcaklıklara dayanıklı olacak şekilde tasarlanabildiğinden veya işlenebildiğinden, gıda kapları soğuğa veya sıcağa dayanacak şekilde tasarlanabilir, bu da kabın bütünlüğünün devam etmesine izin verir ve içeriğinin ömrünün uzamasına yardımcı olur. Yiyecekler çok çeşitli plastik kaplarda taşınır. Gıda kapları genel olarak sızdırmaz kap olarak adlandırılır. Kapaklı sızdırmaz kap ve kapaksız olarak kullanım talebine göre ayrılırlar ve farklı fiyatlardan satılırlar.

Büyük hacimli gıdalar veya sıvılar genellikle sızdırmaz, Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE) variller veya küvetlerde taşınırken, daha küçük çeşniler ve alkolsüz içecekler polietilen teraftalat (PET) içinde sızdırmaz hale getirilir. Birçok plastik gıda kabı birden çok kez yeniden kullanılabilir. Gıda kapları, şişeler ve kavanozlar genellikle cam üflemeye benzer bir kalıplama işlemi olan üflemeyle kalıplanırken, daha büyük ve daha yüksek yoğunluklu kaplar genellikle enjeksiyonla kalıplanır.

 

Ham plastik maddeyi kullanılabilir bir ürüne dönüştürmek için şişirme işlemi yapılır. Kalıplara konan plastik, yüksek basınç ile şişirilerek kalbının şeklini alır. Şişirme ile gıda kabı üretimi, üfleme tekniği ile yapılmış üretimden çıkan üründen tipik şekil olarak farklıdır. Enjeksiyon kalıplamadan farklıdır. Şişirme ve enjeksiyon kalıplama işlemleri belli bir noktaya benzer; her ikisi de bir huniden ve bir nakil kanalına yönlendirilen bir ham plastik malzeme veya stok koleksiyonu ile başlar.

 

Plastik Ambalaj Üreticileri - Serpet Plastik

Taşıma kanalının içinde, stok eriyene kadar stoğu basınçlandıran ve ısıtma elemanlarını geçmeye zorlayan büyük bir vida bulunur. Taşıma kanalının sonunda kalıp girintisi bulunur. İşte bu noktada şişirme kalıpları ile enjeksiyon kalıpları birbirinden farklıdır. Üfleme kalıbı, içine erimiş plastiğin zorlandığı bir boşluktur. Erimiş plastik, kalıbın şeklini alır ve daha sonra kalıba basınçlı hava üflenir ve şeklin içini oyuklaşmaya zorlar. Yeni kalıplanmış plastik daha sonra dikkatlice kontrol edilen sıcaklık koşulları altında soğur ve sertleşir. Kalıptan çıktıktan sonra (varsa) kusurlarından arındırılarak müşteriye sevk edilir veya ek işlem için gönderilir. Her koşulda korunum sağlayan plastik malzeme, diğer hammaddelere göre göreceli fiyat avantajı sunar. Bunun yanında gıdaları koku, taze tutması ile daha çok tercih edilir.  Bakteriyel teması azaltması, temiz ve şık görünümüyle müşterilerin daha çok tercih ettiği gıda kapları, toptancılar ve bayiler tarafından aranan ürün olmuştur.

 

 

Serpet Plastik İmalatı - Toptan Satış ve Plastik Kap Üretici - Serpet Plastik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.